Niyazi Kızılyürek okuyucularıyla buluşuyor

Niyazi Kızılyürek okuyucularıyla buluşuyor

0 836

Niyazi Kızılyürek’in “Şiddet Mevsiminin Saklı Tarihi” kitabı 14 Temmuz’da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde tanıtıldı. Deniz Plaza, Yenidüzen, Kanal Sim ve Heterotopia tarafından düzenlenen imza ve söyleşi etkinliğinde açılış konuşmasını Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli yaparken söyleşinin moderatörlüğünü YeniDüzen Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cenk Mutluyakalı yaptı.

“Şiddet Mevsiminin Saklı Tarihi”, Kıbrıs’ta 1958 yıllarında başlayan ve her iki toplumun etnik olarak ayrıştırılmalarının irdelendiği senaryolara dikkat çekiyor. Kitap ayrıca, yayınlanmamış birçok belgeyi okuyucularına sunarken ötekileştirmenin ne boyutta ve hangi gerekçelerle yapıldığı gerçeğiyle de yüzleşmemizi sağlıyor.

İkinci etkinlik Mağusa’da
Kızılyürek 29 temmuz 2015 Çarşamba günü Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sayayı’nda okuyuculayla buluşacak. Saat 20:30’da Arsione salonunda gerçekleştirilecek olan etkinliğin moderatörlüğünü Mağusa İnsiyatifi’nden Dr. Okan Dağlı yapacak. Etkinlik, Deniz Plaza, Mağusa İnsiyatifi ve Mağusa Gençlik Merkezi’nin katkılarıyla düzenlenecek. Söyleşi sonunda Niyazi Kızılyürek “Şiddet Mevsiminin Saklı Tarihi” adlı kitabını okuyucuları için imzalayacak.