Mağusa’da bazı bölgeler halen susuz

Mağusa’da bazı bölgeler halen susuz

0 684

Güzelyurt’tan Gazimağusa’ya gelen hat üzerindeki patlakların tamir edilerek Gazimağusa’ya suyun verilmeye başlanmasından sonra Deniz Suyu Arıtma Tesisi de su üretimine başladı.

Her iki kaynaktan da yeterli miktarda su sağlanmaya başlanmasıyla Gazimağusa’da aynı anda birçok bölgeye su verilebilecek.

Güzelyurt hattından Gazimağusa’ya gelen su miktarının artması ve Deniz Tesisi’nin istenen düzeye yakın su üretimine başlamasıyla, kısa sürede kentte oluşan su açığının kapatılması öngörülüyor.

Gazimağusa Belediyesi Su İşleri Şubesi Amirliği, suyun insan yaşamı için hayati derecede önemli olduğuna dikkat çekerek yaz aylarında elde olmayan nedenlerle yaşanan sıkıntıların aşılması için yaptıkları yoğun girişimlerin sonuç verdiğini, belediyenin sorumluluk alanı dışında olan Güzelyurt hattı ve Su Arıtma Tesisi’nden sağlanan suyun miktarının artığını belirtti.

Yetkililer, su dağıtımında dönüşümlü programa devam edilerek, bugün (12 Ağustos) Suriçi, Canbulat, Sakarya, Çanakkale, Dumlupınar, Namık kemal Antalyalılar ve Veyselliler Mahallelerine, 14 Ağustos’ta ise Karakol, Yenişehir, Salamis yolu ve Glapsides bölgesine su verileceğini bildirildi.