DAÜ öğrencilerine eğitici sertifikası

DAÜ öğrencilerine eğitici sertifikası

0 1325
Fotoğraflar: Gökhan Öztürk

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maraş Birlik Dayanışma Derneği’nin işbirliğinde Gazimağusa Belediyesi’nin ev sahipliğinde halk eğitimlerinde görev alacak eğiticiler için verilen “Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi” programı tamamlanıyor. Eğitimlere katılan eğiticiler belediyenin yapacağı organizasyonlarda halk eğitimleri verecek.

imageGazimağusa Belediyesi’ne ait Mağusa Gelişim Akademisi (MGA)’nde yapılan program sonunda halk eğitimlerinde eğitici olarak görevi alacak DAÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Bölümü’nden 18 yüksek lisans öğrencisine sertifika verilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan yetkili eğitmenlerle birlikte DAÜ Psikolojik Danışmanlık rehberlik Bölümü Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Sibel Dinçyürek ile Yrd. Doç. Dr. Yeliz Akıntuğ’un da katıldığı çalışmalarda, 5 farklı alanda 198 konuyla ilgili eğitimler veriliyor.

Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter konuyla ilgili açıklamasında, günümüzde yaşanan olumsuzluklara karşı eğitimli ve bilinçli olmanın özellikle aile eğitiminde çok önemli olduğuna dikkat çekerek, toplumun sağlıklı gelişimi için faydalı olan bu tür çalışmalara destek verdiklerini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın konusunda uzman olan donanımlı eğitmenlerine verdikleri eğitimler için teşekkür eden Arter, Gazimağusa’daki ailelerin desteklenmesinde önemli katkılar sağlayacak çalışma için belediye olarak görev üstelenmeye devam edeceklerini belirtti.

Polatpaşa Bulvarı Gazimağusa – KKTC
Tel: (0392) 366 53 32 (pbx)