Şampiyonluk haftaya kaldı

Şampiyonluk haftaya kaldı

0 828

Haber ve Fotoğraflar: Erkan Burak Sevinç ve Mustafa Özçilem
KKTC Güreş Federasyonu’nun düzenlediği müsabakanın birinci ayağı dün Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Lala Mustafa Paşa Spor Salonunda 19.00’da gerçekleşti. DAÜ ve Yakındoğu Üniversitesi arasında geçen çekişmeli maçta DAÜ ev sahipliğinin verdiği avantajı değerlendiremedi ve 1 puan farkla şampiyonluğu haftaya Lefkoşa’da yapılacak olan 2. Maç’a erteledi.

gures_1_webŞilt maçında her iki takımdan güreşçiler rakipleriyle ikişer defa güreştiler. Bütün güçleriyle şampiyonluk için mücadele eden sporcular ortaya Avrupa profesyonellerini aratmayan görüntüler çıkardılar.

Çekişmeli geçen maçta DAÜ öğrencileri sporcularını yalnız bırakmadı. Gece boyunca takımına destek veren öğrenciler maç sonu puan farkıyla gelen mağlubiyet’e rağmen moralini bozmadı ve haftaya gerçekleşecek olan ikinci ayakta şampiyonluğu alacaklarına inandıklarını dile getirdiler.

gures_2_webGüreş Federasyonu
Müsabakayı Güreş Federasyonu başkanı Hüseyin Kavaz ve Baş hakem Mertdoğan soyalan yürüttü. Maçın hakemliğini Volkan Avcı ve Oruç Ertürk yaptı.

YDÜ 1 puan Farkla önde
Deplasmanda müsabakayı 32 puanla bitiren YDÜ rakibine 1 puan fark atarak öne geçti. Haftaya yapılacak olan 2.maçta 1 puan önde olacak. Eğer rakibi 2 puan fark atamaz ise 2015 şampiyonu YDÜ olacak.

gures_4_webBir Güreşçinin kolu çıktı
Ağır sıklette 120 kilo’da Emrah Yeşilırmak(DAÜ) ve Zihni Bakış(YDÜ) arasında gerçekleşen mücadelede Bakış‘ın kolu dirsek bölümünden çıktı. DAÜ Healt Center’da ilk müdahaleleri yapılan güreşçinin durumunun iyi olduğu açıklandı.

gures_5_webSon Şans
DAÜ 23 Aralık günü Lefkoşa’da Güreş federasyonunda yapılacak müsabakada şampiyonluk için son şansını kullanacak. Müsabakada Rakibine 2 puan fark atabilmesi durumunda beklenen şampiyonluğu elde edecek.

gures_6_web

gures_7_web