DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Mağusa’da bir ilk!

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Mağusa’da bir ilk!

0 911
Haber ve Fotoğraflar: Emel Doğan

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlileri tarafından 9-25 Kasım 2015 tarihleri arasında Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu ile birlikte Mağusa’da ilk kez düzenlenen 1.Kademe Yardımcı Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenör kursu düzenlendi. Kursu başarıyla tamamlayan 19 kişi, geçtiğimiz günlerde DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde yapılan törenle belgelerini aldılar.

fitness2webTörende konuşma yapan Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Başkanı Ali Dahlameroğlu, Mağusa’da bundan sonra da böyle kursların tekrarlanacağını belirterek DAÜ öğretim görevlilerine bu alanda kendisine destek vermelerinden dolayı teşekkür etti. Federasyon olarak eğitime önem verdiklerini belirten Dahlameroğlu, çeşitli spor branşlarında profesyonel olarak değerli sporcuların, dünya şampiyonlukları gibi önemli sonuçlar aldıklarını da sözlerine ekledi.

Çocuklar için Fitness Salonu
Dahlameroğlu, genç nesile önem verilmesi gerektiğini söyleyerek bu kursta verilen kayıt paralanın da boşa gitmeyeceğini, çocuk fitnessi için yapılan girişimleri anlattı. 820 metre karelik bir alana üç aşamalı bir fitness salonunun yapım aşamasında olduklarını ve kimseye rakip olmak gibi bir amaç gütmediklerinin altını çizdi. Salonun kapalı, açık ve fitness havuzu olmak üzere üç bölümden oluşacağını, bu Fitness havuzunun şu an Kıbrıs’ta olmadığını ve en önemlisi de bu havuzun antrenörlük mesleğinde bir çok eklem rahatsızlıkları ile karşı karşıya gelme durumunda iyi yetiştirilmiş antrenörler ve fizyoterapistler tarafından güçlendirilip, rahatsızlıkların giderilmesi gibi düşüncelerinin olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.