Başarılı atlet Tuğba Aydın’dan DAÜ Rektörlüğü ziyareti

Başarılı atlet Tuğba Aydın’dan DAÜ Rektörlüğü ziyareti

0 875

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Atleti Tuğba Aydın, geçtiğimiz günlerde Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilen, Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası için yapılan seçmelerde, 3 adım atlama branşında kendisine ait olan dereceyi geliştirerek 12.91’lik atlayışı ile Türkiye ve Avrupa Atletizm Kapalı Salon barajını geçerek büyük bir başarıya imza attı ve DAÜ’nün gurur kaynağı  oldu.

DSC_7231Aydın, göstermiş olduğu bu büyük performansın ardından, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam’ı ziyaret ederek başarısının küçük bir öyküsünü anlattı. Aydın, başarısına ulaşmak için zorlu yollardan geçtiğini ve bunun için büyük emekler harcadığını, bu başarının ise kolay olmadığını, başarı çıtasını ise daha da yukarı taşıyacağını belirterek, kendisine destek veren, DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu ve Antrenörü Hasan Maydon’a teşekkür etti.

DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Osam da Aydın’a tam destek olacaklarını ifade ederek, DAÜ’nün kaliteli akademik eğitimin yanısıra spor, sanat ve kültür faaaliyetlerine de büyük önem verdiğinin altını çizdi. Prof. Dr. Necdet Osam, başarılı sporculara her zaman destek verildiğini belirterek, ayrıca DAÜ Atleti Tuğba Aydın için de aynı şekilde bu desteğin esirgenmeyeceğini ve her zaman sonuna kadar destek olunacağını sözlerine ekledi ve Aydın’a spor hayatında başarılar diledi.