Şampiyon DAÜ’den

Şampiyon DAÜ’den

0 792

Doğu Akdeniz Üniversitesi sporcusu Atlet Tuğba Aydın büyük bir başarıya daha imza attı. İstanbul Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen “2016 Athletics İstanbul Indoor Championships”te, 3 Adım Atlama Salon Şampiyonası’nda 12.95 metrelik derece ile kendisinin de en iyi derecesini yaparak Türkiye Şampiyonu olan Tuğba Aydın, yarışlarda KKTC adına yarışırken, Balkan Yarışları’na da katılma hakkı elde etti.

12745408_10153902464588416_6536940637703116147_nKonuyla ilgili açıklamada bulunan DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu, DAÜ sporcusu Tuğba Aydın ve Antrenörü Hasan Maydon’un uzun bir çalışma periyodu sonunda mutlu sona ulaştıklarını kaydederek, “3 adım atlamada 12.95 metrelik atlayışı ile Türkiye Şampiyonu olan sporcumuzu gönülden tebrik ediyorum. Bu yolda bizlere tam destek veren DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam’a da sonsuz tesekkürler. Çalısmaya devam. Daha yapılacak çok iş var.” şeklinde konuştu.

DAÜ Atleti Tuğba Aydın, geçtiğimiz haftalarda Lefkoşa Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilen, Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası için yapılan seçmelerde, 3 adım atlama branşında kendisine ait olan dereceyi geliştirerek 12.91’lik atlayışı ile Türkiye ve Avrupa Atletizm Kapalı Salon barajını geçerek büyük bir başarıya imza atmış ve DAÜ’nün gurur kaynağı olmuştu.

Aydın, başarısına ulaşmak için zorlu yollardan geçtiğini ve bunun için büyük emekler harcadığını, bu başarının ise kolay olmadığını, başarı çıtasını ise daha da yukarı taşıyacağını belirterek, kendisine destek veren, DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam, DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu ve Antrenörü Hasan Maydon’a teşekkür etti.