Mağusa Sanat Tiyatrosu’ndan ders nitelikli çocuk oyunu

Mağusa Sanat Tiyatrosu’ndan ders nitelikli çocuk oyunu

0 612

Mağusa Sanat Tiyatrosu’nun üçüncü yılına giren çocuk bölümü, yine eğlenceli bir oyunla tiyatro severlerle buluşmaya hazırlanıyor. ‘Zambak Zumbak Dön Arkana İyi Bak’ adını taşıyan çocuk ve gençlik komedisi tadındaki oyun, 19 Mart Cumartesi saat 15:00 ve 19:30 saatlerinde iki gösteri, 26 Mart Cumartesi saat 19:30 de tek gösteri olmak üzere Rauf Raif Denktaş Kongre ve Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşacak.

Tülin Susuzlu’nun yazıp yönettiği oyunda bir mahalle öyküsü ile beraber, kendini kurnaz zannedenlerin, kurnazlık peşindeyken ardına bile bakmayı akıl edemeyenlerin traji komik hikayesi ele alınıyor. Çocuk oyunu olmasına karşın yetişkin ve gençlere de ders verici öykülerin komik bir dille anlatıldığı oyunda, çevremizde gördüğümüz karakterler sahnede can buluyor.

12516345_10206040209388315_297954324_nOyuna yer ayırmak isteyenler 0533 866 27 04 numaralı telefondan Mağusa Sanat Tiyatrosu’na ulaşabilirler. Oyunda deneyimli oyuncular; Tutku Kahveci, Refet Şeker, Nidai Tancer, Zemzem İnce, Melek Ürüncüoğlu, Hüseyin Tekbıyık, Mehmet Denizer, Ceyda Altınbaş, İzlem Kotbaş, genç oyuncular; Dila Dindar, Eda Kızıl, Yavuz Nurettin, çocuk oyuncular; Edayla Eriş, Emine Denizer, Biben Tosun, Özgür Garipsazcı, Saldıray Özarı, Ada Garipsazcı, Ozan Özgen, Ayşe Ömeroğlu, Büşra Bilgen, Mehmet Yorgancıoğlu, Can Polatlı, Özgül Nurettin, Tuğben Tosun, Emine Yeğen, Defne Sonbaş, Ziyşan Sonbaş, Yağmur Abiç, Bengü Tekin, Talya Artun, Sone ve Dora Susuzlu kardeşler rol alıyor.

Oyunun teknik yönetmenliğini ise Hüseyin Tekbıyık yürütüyor. Ciddi mesajların mizahi bir dille verildiği Zambak Zumbak Dön Arkana İyi Bak oyununda tiyatro sanatçısı ve yazar İlke Susuzlu ise sürpriz bir şekilde sizlerle oluyor.