DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencilerinin kitap duyarlılığı

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencilerinin kitap duyarlılığı

0 1616

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ),  İletişim Fakültesi, Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, “Kütüphane Haftası” kapsamında, “Kitabınla Gel Birlikte Okuyalım” sloganıyla sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiler.

DSC_0722DAÜ, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya tarafından verilen Bitirme Projesi dersi çerçevesinde, dersin öğrencilerinden, Batuhan Gürarslan, Melis Karadağ, Kübra Şahin ve Mustafa Taşar’ın düzenlediği proje, Mağusa Kaleiçi’nde yer alan Ginko Kafede gerçekleştirildi.

kutuphane_posterDuyarlı İletişimciler, okumanın önemine vurgu yapmak için 29 Mart 2016, Salı günü, saat 15.00’da kitapları ile birlikte diğer kitap okuyucularıyla buluşarak hep birlikte kitap okumanın keyfini çıkardılar. Gerçekleştirilen etkinlikte, DAÜ’lü İletişimciler, farkındalık yaratmak için bahçeye yerleştirilen renkli koltuklara oturup kitap okudular ve kitaplar hakkında sohbet ettiler. Yapılan etkinlik, Mağusa Kaleiçi sakinlerinin ve turistlerin katılımıyla daha da anlam kazandı.

DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin Kütüphane Haftası için farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirdikleri ve okumanın önemini vurguladıkları bu anlamlı etkinlik, yaklaşık üç saat sürdü.