DAÜ’lü Tuğba Aydın’ın şampiyonluk yolculuğu devam ediyor

DAÜ’lü Tuğba Aydın’ın şampiyonluk yolculuğu devam ediyor

0 2985

Bu yıl Antalya’da Akdeniz Üniversitesi ev sahipliğinde 9 – 17 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen “13. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları”na antrenörü Hasan Maydon ile birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni (DAÜ) temsilen katılan atlet Tuğba Aydın, bir kez daha önemli başarılara imza attı.

“13. Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları” kapsamında DAÜ’yü temsilen toplam yedi yarışta yer alan Tuğba Aydın, uzun atlamada 5.8’lik derecesiyle, rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk madalyasının sahibi oldu. Aydın, 3 adım atlamada ise 12.78’lik derece ile ikincilik madalyasını taktı.

Toplam 72 üniversiteden çeşitli branşlarda 850 sporcunun mücadele ettiği Türkiye Koç Spor Fest Üniversite Oyunları, üniversiteler arası yapılan en büyük spor organizasyonu olarak kabul ediliyor. Böyle büyük bir spor organizasyonunda DAÜ’nün adını bir kez daha zirveye yazdırmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Aydın, antrenörü Hasan Maydon’a, DAÜ Spor İşleri Müdürü Cemal Konnolu’ya ve DAÜ Rektörlüğü’ne desteklerinden dolayı teşekkür etti.