YILIN GAZETECİSİ ÖDÜLÜ DAÜ MEZUNU ESRA KÖKSAL’IN

YILIN GAZETECİSİ ÖDÜLÜ DAÜ MEZUNU ESRA KÖKSAL’IN

0 210
Haber: İbrahim Emre Sugel

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından gerçekleştirilen geleneksel basın ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren gazeteciler düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Yarışma’da Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü
2011 yılı mezunu, Akdeniz Bülten Haber Müdürü Esra Köksal’da,  Araştırma-İnceleme dalında Antalya’nın Uyuşturucu Raporu” başlıklı haberi ile yılın gazetecisi seçildi.

 

AGC tarafından bu yıl 33. kez düzenlenen ödül töreninde Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Birliği de hazır bulundu. Kıbrıs Türk Turizm Yazarları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olan DAÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kılıç ise, başarısından ötürü Esra Köksal’ı tebrik etti.

 

Kılıç, yapmış olduğu açıklamada: “Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin organize ettiği yılın gazetecileri ödül törenine Kıbrıs Türk Turizm Yazarlar Birliği yönetimi olarak katıldık. Gecenin benim açımdan en etkileyici ve gurur verici duyduğum anı, Araştırma-İnceleme alanında yılın gazetecisi ödülünü alan Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu sevgili Esra Köksal’ın adının açıklanmasıydı. Bir DAÜ Mezunu yılın gazetecisi oldu. Bir kez daha kendisini tebrik eder ve başarılarının devamını dilerim”, dedi.