DAÜ öğrencisine yılın sporcusu ödülü

0
7634

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 17 Haziran 2015 tarihinde Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği’nde gerçekleştirilen “Yılın Başarılıları Ödül Töreni”nde “Mete Adanır Yılın Sporcusu” ödülüne Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri Bölümü öğrencisi Ali Osman Nurettin layık görüldü.

mete_adanir_gorsel DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehtap Malkoç öğrencisinin almış olduğu ödülden dolayı gururlu olduklarını dile getirerek DAÜ Sağlık Bilimler Fakültesi olarak Nurettin’e başarılarından ötürü 22 Haziran 2015 tarihinde saat 10:30’da plaket takdim etti. Nurettin gerçekleştirdiği konuşmasında aldığı ödülden son derece memnun olduğunu dile getirerek başarılarının arkasında DAÜ’de almış olduğu eğitim ve kazandığı özgüven olduğunu aktardı.

Söz konusu takdim sırasında DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürü Derviş Ekşici ve Spor Bilimleri Öğretim Üyeleri de yer aldı.  Nurettin, DAÜ Voleybol takımı oyuncusu olmasının yanı sıra ayrıca Türkiye milli plaj voleybolu takımında da yer alarak hem KKTC’yi hem de DAÜ’yü temsil etmektedir. Nurettin ayrıca, plaj voleybolu turnuvalarında çeşitli başarılara da imza atmıştır.

]]>