Sera filmi geceye damgasını vurdu

0
7995

Yönetmenliğini Mert Yusuf Özlük’ün yaptığı Sera adlı kısa film 3. Yeşil Barış Hareketi Kısa Film Yarışması’nın en iyi filmi seçildi. Film ekibinin tamamı DAÜ öğrencilerinden oluşuyor. DAÜ İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Özlük, 2013 yılında aynı film ile Yeşil Kamera Uluslararası Kısa Film Yarışması ikinciliğine layık görülmüştü.

mertodul

En iyi film Sera’nın yönetmeni Mert Yusuf Özlük ödülünü alırken heyecanlı anlar yaşadı

Benim için tüm filmler birinci

Yeşilçam sinemasının usta oyuncusu Ediz Hun, gecede yaptığı konuşmada tüm insanların özünün sevgi olduğunu ve doğayı sevgi ile koruyabileceğimizi vurguladı. Yarışmada dereceye giren filmlerin hepsini birinci olarak gördüğünü, bundan sonraki yarışmalarda da daha güzel filmlerin yapılacağına inandığını belirtti.

edizhun
Yeşilçam oyuncusu ve uzman ekolog Ediz Hun

Gecenin ana sponsorluğunu Limasol Türk Bankası üstlenirken diğer sponsorlar ise Innovia Digital, Malpas ve MTSTur’du. Yarışmada birinciye 5bin TL, ikinciye 4bin TL, üçüncüye 3bin TL para ödülü verildi. Jüri özel ödülü ise 1500 TL’ydi. Jüri özel ödülü de DAÜ öğrencilerinden Ümit Emir’in oldu. Ayrıca dereceye giren tüm filmlere kristal şilt verildi.
Gecenin en iyi filmi Sera’nın künyesi:

Yönetmen: Mert Yusuf Özlük
Sanat Yönetmenleri: Emine Bayır, Buse Taş
Görüntü Yönetmeni: Arınç Arısoy
Senaryo: Ümit Akdeniz, İsmet Egemen Aydın

Gecenin sonunda duygulu anlar:

yesilbarishareketitoplufoto
Yarışmada dereceye giren filmlerin yönetmenleri, Yeşil Barış Hareketi ekibi ve jüri üyeleri.
Yeşil Kamera Uluslararası Kısa Film Yarışması'nda DAÜ öğrencileri bir birincilik bir de ikincilik ödülü almışlardı
2013 yılında Yeşil Kamera Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda DAÜ öğrencileri bir birincilik bir de ikincilik ödülü almışlardı

Twitter’da Yeşil Barış Hareketi 3. Kısa Film Yarışması