Cemil Albay'ın Mektubu

0
9417

c_devisoglu_h_kirik_c_albay_a_aziz Cenk Dervişoğlu, Hikmet Kırık, Cemil Albay ve Aysel Aziz[/caption]

Yolu bülten açtı

Günlerce tüzük yazdırdı Aysel hoca. Meğer pes edecekler mi diye bizi test ediyormuş. Tüzük bitince aylarca elimizde talep formları ile kulübün eksiklerini tamamlamak için, Fakülte, Rektörlük ve Satınalma birimi arasında mekik dokuduk. İlk bilgisayarımız geldiğinde kulüplerin çalışmalarını anlatan külüpler bültenini hazırladık. O bülten en çok hakim olduğumuz Microsoft Word ile hazırlandı. 18 yıl önce iki kez hazırladığımız kulüpler bülteni, o tarihte öğretim görevlilerinin çalışmalarını yansıtan Gündem’in İletişim Fakültesi bünyesine alınmasının yolunu açtı.

c_albay_webKulüpte sabahladık

Üniversiteye geldiği gün dekanlıkta tanıştığımız ve o günden sonra desteğini biran olsun eksik etmeyen Hikmet Kırık hocamız. Rektörümüz Özay Oral’a, “Bu çocuklar gayretli. Külüpler bültenini çıkartıyorlar. Gündem’i de hazırlarlar. Ben başlarında olurum” demişti. Önerinin kabulünden sonra ilk sayı için biz sabahlara kadar kulüpte çalışıp haber hazırlarken, Hikmet hoca matbaada sayfa sekreterinin başında mesai harcadı. Eski sayılarından çok farklı bir Gündem çıktı ortaya. Matbaadan alır almaz heyecanla tüm fakülteye dağıttık. İletişim Kulübü bünyesinde çıkan Gündem her geçen gün bir bilimsel yayından gazeteye dönüştü. Ekibimiz her geçen gün kulüp ile birlikte büyüdü.

Biz başardık, sıra sizde*

Biz mezun olduk. Hikmet hoca şuan İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders vermeye devam ediyor. Cenk Dervişoğlu, Türkiye’nin en büyük reklam ajanslarından birinde çalışıyor. Ben ise SABAH Gazetesi’nin Avrupa baskılarında Haber Müdürü olarak görev yapıyorum. Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum ve Gündem ile başlayan gazetecilik maceram beni şu an olduğum konuma taşıdı. Şimdi sıra sizde.

Gündem’e sahip çıkın

Biz önce karar verdik sonra kendimize hedefler koyduk ve yılmadık. Genç arkadaşlara yazımın sonunda üniversitenin sunduğu tüm imkanlardan yararlanma çabası içerisinde olmalarını tavsiye edeceğim. Hayatta herşeyin önünüze altın tepsi ile sunulmayacağını, teori ile pratiğin çok farklı olduğunu göz önünde bulundurun ve Gündem’e sahip çıkın. Cemil ALBAY / FRANKFURT   * Daha önce DAÜ Gündem’de yayımlanan “Mezundan mektup var” köşemizi DAÜ İletişim Fakültesi mezunlarından Cemil Albay’ın mektubu ile tekrar açıyoruz. Mektuplarınızı bize e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Facebook sayfamıza da mesaj atabilirsiniz.]]>