Yeni Medya, Yeni İş İmkanları Yaratıyor

0
6020

Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Roma Sapienza Üniversitesi arasındaki işbirliği meyvelerini vermeye başladı.

Roma Sapienza Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mihaela Gavrila yeni medya teknolojilerinde değişen çalışma alanları ile ilgili söyleşisi için Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin konuğu oldu. Doğu Akdeniz Üniversitesi ve Roma Sapienza Üniversitesi arasındaki işbirliği çerçevesinde Prof. Dr. Aysel Aziz Salonu’nda gerçekleşen söyleşinin açılış konuşması Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Bahire Efe Özad tarafından yapıldı.

Konuşmasında teknoloji ile birlikte yeni çalışma alanlarının açıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Gavrila, İtalya’da Twitter platformunun gündemi belirlediğine dikkat çekti. Gavrila teknolojinin sadece bir araç olduğu noktasında Steve Jobs ile aynı fikirde olduğunu ve yeni medya içeriklerinde yaratıcılığın ön planda olduğunu belirterek yeni iletişim teknolojilerinin yeni bir medya olmasından ziyade geleneksel medyanın devamı niteliğinde değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Söyleşi İletişim Fakültesi Dekan vekili Doç. Dr. Agah Gümüş’ün hediyesini takdim etmesi, katılımcılardan gelen soruların cevaplanması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.