DAÜ Lisansüstü Eğitim ve Araştırma Enstitüsü'nün Hazırladığı “Tez Yazım Formatı” Sunumu ile Öğrencilerle Buluştu

0
6625

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Lisansüstü Eğitim Öğretim Enstitüsü’nün Üniversite öğrencilerimiz için hem Türkçe hem de İngilizce olarak düzenlediği

Tez Yazma Formatları” başlıklı konferansı düzenlendi. DAÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Enstitüsü’nün Müdürü Sayın DOÇ DR. Ali Hakan ULUSOY’UN DA katılımıyla gerçekleşen konferansın Türkçe sunumunu Ast. Marjan HEZARKHANİ gerçekleştirdi.

Gerçekleşen bilgilendirici konferansta, Lisansüstü eğitime başlayan veya lisans öğrencisi olup lisansüstü eğitime devam etmek isteyen öğrencilerimiz için gerçekleştirilen konferansta tezlerin nasıl yazıldığı ve nasıl düzenlendiğiyle ilgili bilgiler aktarıldı. Aktarılan bilgilerin başlıkları şu şekilde yer aldı; Tez kapak sayfa formatı, imza sayfa formatı, içeriklerin düzenlenmesi, tablo listeleri, figür listeleri, sayfa formatları, konu bölümlerinin formatları, yazı içerisine tablo ve figürlerin doğru yerleştirilmesi olarak bölümlenerek aktarıldı. Son olarak ise format kontrolü ile ilgili bilinmesi gerekenler öğrencilere iletildi.

Tez yazımında karşılaşılan sorunların en aza indirilmesi için hazırlanan konferansın sonuna doğru öğrencilerin sorularına sözlü cevaplar verilirken aynı zamanda daha iyi anlaşılması için şekiller ve taslaklar çizildi. Sunumu gerçekleştiren; Ast. Marjan HEZARKHANİ Akıllara takılan tezle ilgili herhangi bir soru durumunda DAÜ Lisansüstü Eğitim Öğretim Enstitüsünün internet adresini de öğrencilerle paylaşırken daha iyi bilgi almak ve yüz yüze iletişim içinde tüm öğrencilerimizi enstitüye davet etti. Konferansın sonunda öğrenci memnuniyet ölçüm anketi katılımcılara dağıtıldı ve konferansla ilgili görüşleri alındı. Konferans alkışlarla sona erdi.

[gallery td_select_gallery_slide="slide" ids="5034,5035,5033"]]]>