Erhürman: Metrekareye 180 Kilograma Varan Yağış Yoğunluğu Yaşandı

0
5890
Başbakan Tufan Erhürman / Yağmur sonrası zarar gören Taşkent ve Haspolat'ta Fotoğraf: KKTC Başbakanlığı Web Sitesi

Başbakan Tufan Erhürman, Aşırı Yağışlar Nedeniyle Su Taşkınlarının Yaşandığı Bölgelerde Yaptığı İncelemelerden İlk Tespitleri Açıkladı

Fotoğraf: KKTC Başbakanlığı Facebook Sayfası

Başbakan Erhürman, su taşkınları yaşanan ve maddi hasar oluşan Gazimağusa-Lefkoşa Anayolu, Taşkent ve Haspolat’ta yapılan çalışmaları yerinde denetledi.
Erhürman’a, Başbakanlık Afet Acil Durum Yönetim Komitesi Başkanı Hasan Alicik, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Necmi Karakoç ve Başbakanlık Özel Kalem Müdürü Mustafa Ergüven eşlik etti.

Metrekareye Düşen Yağış Yoğunluğu 180 Kilogram Olarak Belirlendi

Haspolat, Taşkent, Değirmenlik ile Girne tarafında Ozanköy ve Çatalköy’ün yağışlardan etkilendiğini dile getiren Erhürman, ilgili bölgelerde metrekareye 180 kilograma varan yağış yoğunluğu yaşandığına dikkat çekti. Erhürman, tüm birimlerin teyakkuzda olduğuna dikkat çekerek, “her yerde zamanında müdahale ediyoruz. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

Haspolat’ta 3 Ev, Taşkent’te Birkaç Ev Ciddi Hasar Aldı

Fotoğraf: KKTC Başbakanlığı Web Sitesi

Erhürman, Haspolat’ta 3 ev, Taşkent’te birkaç evin ciddi zarar gördüğünü dile getirerek, evleri zarar görenlerle görüştüklerini belirtti. Ayrıca Sivil Savunma Teşkilatı’nın sabah saatlerinde çok ciddi kurtarma çalışmaları gerçekleştirdiğini de belirten Erhürman, “Sivil Savunma Teşkilatımız birinde can kaybı riski de olan 7-8 aracı kurtarmayı başardı” dedi.

Ayrıca, Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Değirmenlik Belediye Başkanı Ali Karavezirler ve Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi’nin yağışlardan etkilenen yerlerde çalışmalar yaptığını ifade eden Erhürman, yine Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali’nin de bölgelerde tespitler yaptıklarını bildirdi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.