Ara Bölgede Ortak 1 Mayıs Çağrısı

0
5919
Sol Hareket facebook sayfası

Sol Hareket 1 Mayıs’ta İşçileri, Ezilenleri ve Tüm Kıbrıs Halkını Ortak Vatan Ülküsüyle Ara Bölgedeki Eyleme Çağırdı

Sol Hareket facebook sayfasından yayınladığı bildiride, işçileri, ezilenleri ve tüm Kıbrıs halkını 1 Mayıs Çarşamba günü saat 17:30’da Sol Hareket Genel Merkezi önünde toplanarak, ara bölgedeki Çetinkaya sahasında gerçekleşecek ortak 1 Mayıs eylemi için yürümeye çağırdı.

Dünya Sendikalar Federasyonuna üye olan DEV-İŞ, KTÖS, KTOEÖS, KOOP-SEN, KTAMS, DAÜ-SEN ve PEO’nun ara bölgede tertiplemiş olduğu bu etkinlikle ilgili sendika, dernek ve partiler ise, saat 18:00’da Lefkoşa Kuğulu Park’ta kortejlerini oluşturarak katılım göstereceğini bildirmişti.

Ortak Vatan ve Barış Vurgusu Yapıldı

İşçi sınıfı ve emekçilerin her türlü sömürü ile baskıya karşı gösterdiği direnişine ve dayanışmasına Sol Hareket tarafından dikkat çekilen bildiride,  Kıbrıs’lı Türk ve Kıbrıs’lı Rum emekçilerin birlikte, barış içerisinde 1 Mayıs’ı kutlama hedefine vurgu yapıldı. Bildiride, Kıbrıs’ı federal bir çatı altında bütünleştirip, askersizleştirme noktasında ısrarlı olduklarının altını çizen Sol Hareket, “ortak vatana uluşmak için ortak mücadele bizi bekliyor” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.