Bay-Sen Bşk. Kanat, Yasalarla Çalışanların Haklarının Geriletildiğini Savundu

0
5781
Bay-Sen facebook sayfası

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası (Bay-Sen) Başkanı İbrahim Kanat, Yürürlüğe Konulan Yasalarla Çalışanların Haklarının Geriletildiğini Savundu

Bay-Sen Başkanı İbrahim Kanat, Bay-Sen facebook sayfasından yayınlamış olduğu bildiride 2008 yılından itibaren işveren ve siyasilerin yanlış tutumu sebebi ile çalışanların haklarının geriye götürüldüğünü belirtti.

Göç Yasası ve Kamu Reformunun Çalışanlar Üzerindeki Olumsuz Etkileri İşaret Edildi

Kanat, sendikaların tutumlarına bakılmaksızın ‘Göç Yasası’nın yürürlüğe konmasıyla aynı işi yapan insanlar arasında maaş farkı yaratıldığını, kamuya yeni girenlere verilen maaşlarla ise geçinmenin mümkün olmadığını savundu. “Tüm bu olumsuzluklara artı olarak ‘Kamu Reformu Yasa Tasarısı’ denilen yasayı da eklersek neler olur düşünmek dahi istemiyoruz” ifadesinin  kullanıldığı bildiride, TL’nin değer kaybetmesi, ağır sanayinin olmaması, ihraç ürünlerinin neredeyse yok denecek kadar az olmasının yarattığı olumsuz tabloya da dikkat çekildi.

Bildiride; “Değerli işçi ve emekçi kardeşlerimiz, tüm bu olumsuzluklara rağmen yarınlar için, çocuklarımız için, gelecek için, hiç bir zaman ümidimizi kesmeyeceğiz. Doğrular için hep beraber mücadele edeceğiz ve her zamankinden daha fazla mücadele edeceğiz. İnanıyoruz ki yarınları çocuklarımıza en muasır düzeyde emanet edeceğiz. 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramınız kutlu olsun” denilerek 1 Mayıs mesajına da yer verildi.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.