Lefkoşa İçin 2 Sınır Kapısının Daha Açılması İsteniyor

0
5713
LTB Bşk. Mehmet Harmancı facebook sayfası

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa İçin 2 Sınır Kapısının Daha Açılması Gerektiğini Duyurdu

LTB Başkanı Harmancı sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada Lefkoşa için 2 sınır kapısının daha açılması gerekliliğini vurguladı. Harmancı, yapmış olduğu açıklamada, Lefkoşa’nın doğusunda Mağusa Kapısı’nın araçlı geçişlere açılmasının insanların Metehan (Aydemet) kapısında yaşadığı çileyi rahatlatacağını ve aynı zamanda Baf kapsının yaya geçişlerine açılmasının ise turist dolaşımında Lokmacı barikatına rahat bir nefes aldıracağını belirtti.

Derinya ve Alpıç Kapılarının Açılışı Nedeniyle Kamuoyu Oluşturma Çabaları Kontrollü Tutuldu

“2015 yılında Güney Lefkoşa belediye başkanı Sn. Yorgacis kendi başkanı Sn. Anastasiades’e, bendeniz de Sayın Cumhurbaşkanımıza bu yönde ortak bir irademiz olduğunu beyan etmiştik” ifadesini kullanan Harmancı, Derinya ve Alpıç kapılarına ilişkin sürecin önüne geçmemek adına kamuoyu oluşturma çabalarını kontrollü tuttuklarını da dile getirdi.

LTB’nin ihtiyaç duyulan sınır kapılarına ilişkin inisiyatif oluşturma kararlılığında olduğunu vurgulayan Harmancı, bu doğrultuda sendikal platform ile ön görüşme gerçekleştirdiklerini ve meslek odaları ile sivil toplum örgütleriyle de bir araya geleceklerini belirtti.

Ayrıca Harmancı, “Lefkoşa’da açılacak kapıların farklı bölgelerde kapı açılması talebi ile Güney yönetimi tarafından esir tutulmasını da kabul edilemez bulmaktayım” dedi.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.