Özel Gereksinimli Çocuklar 23 Nisan’ı Cumhurbaşkanı Akıncı’yla Kutladı

0
6093
KKTC Cumhurbaşkanlığı facebook sayfası

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Eşi Meral Akıncı’nın Katılımıyla, Özel Gereksinimli Çocuklar İçin Cumhurbaşkanlığı Bahçesinde 23 Nisan Kutlaması Düzenlendi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanlığı bahçesinde “Her Günü Bayram Gibi Bir Gelecek” sloganıyla “Rengarenk 23 Nisan” adlı kutlama gerçekleştirildi. Kutlama kapsamında Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi, Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi ve Algım Özel Eğitim Merkezi öğrencileriyle bir araya geldi. Etkinlikte Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ile Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Korosu tarafından konser de verilirken, çocuklar dans gösterileri sunup renkli görüntüler sergiledi.

Öğrencilerin Dans Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

KKTC Cumhurbaşkanlığı facebook sayfası

Şenlik havasında geçen etkinlikte, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi ile Algım Özel Eğitim Merkezi öğrencileri dans gösterisi sunarken, performanslarıyla büyük beğeni topladılar. Etkinlikte ayrıca, palyaço, yüz boyama, anı köşesi, masal okuma çadırı gibi faaliyetler de yer aldı. Çocuklar, çizgi film karakterleri ile oyunlar oynayıp, doyasıya eğlenirken, aileleri de hazırlanan masalarda ayrıca ağırlandı.

Daha Güzel ve Daha Mutlu Bir Gelecek Vurgusu Yapıldı

Cumhurbaşkanı Akıncı etkinlik kapsamında yapmış olduğu konuşmasında çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlayarak, şenlikte çocuklarla birlikte eğlenme çağrısı yaptı.

KKTC Cumhurbaşkanlığı facebook sayfası

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Akıncı, şu şekilde konuştu:
“Hepinizin daha güzel, daha mutlu bir geleceğe ulaşmasını istiyoruz. Sizin daha güzel günlere ulaşmanız için çalışıyoruz. Siz güzel çocuklarımızın geleceğinin daha da güzel olmasını istiyoruz. Onun için sizler de bugünde geleceğe dair inançlarınızı pekiştirerek, yola devam edeceksiniz. Bugün sizin bayramınız, bir kere daha kutlu olsun. Hepinize en iyi dileklerimizi sunuyorum, gözlerinizden öpüyorum.”

Etkinlikte sahneye çıkan çocuklar, Cumhurbaşkanı Akıncı ve eşi Meral Akıncı ile ele ele tutuşarak dans edip, anı fotoğrafı çektirdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Akıncı, çocuklar için hazırlanan stantları da tek tek ziyaret ederek, çocukların oyunlarına eşlik edip, onlarla birlikte boyama yaptı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.