Ünlü Youtuber Buket Sena Özdemir ile Söyleşi

0
14641
Youtuber Buket Sena Özdemir

Instagram ve Youtube’da büyük bir kitleye ulaşan ünlü youtuber Buket Sena Özdemir, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi’nde öğrenciler ile buluştu. Özdemir, insanların gittikçe yalnızlaştığı için kendilerini tamamen sosyal medyaya yönelttiklerini ifade etti

Instagam ve Yotube’da büyük bir kitle tarafından takip edilen ünlü youtuber Buket Sena Özdemir, DAÜ İletişim Fakültesi’nde  gerçekleştirilen söyleşiyle öğrencilerle buluştu. Söyleşiye öğrencilerin yanı sıra, DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Agah Gümüş, DAÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydın Karakuzu ve İletişim Fakültesi akademisyenleri de katıldı.

DAÜ İletişim Fakültesi / Youtuber Buket Sena Özdemir ile söyleşi

Oganizasyona Prof. Dr. Aydın Karakuzu’nun “iletişim nedir?” sorusu ile başlandı. Bu soruya yanıt olarak Doç. Dr. Agah Gümüş, iletişimin oldukça fazla tanımı olduğunu, vücut dilimizden çevremize kadar her şeyi kapsadığını ifade etti. Bununla birlikte iletişimin sosyal medyadaki önemine vurgu yapılan söyleşi de konuk olan Özdemir ise, 12 yaşında Youtube maceralarına “Ocak Favorilerim” videosu ile başladığını belirtti. Ardından makyaj üzerine videolar yaparak devam ettiğini dile getiren Özdemir, şimdi ise karışık videolar ile insanlara bilgi amaçlı ulaşmaya çalıştığını ifade etti.

Yotube’da Halihazırdaki Trend Ekran Karşısında Bir şeyler Yemek

DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Agah Gümüş ve Yotuber Buket Sena Özdemir

Yotube’da halihazırdaki trend’in ne olduğu sorusuna, “ekran karşısında bir şeyler yemek” diyerek yanıt veren Özdemir, bu göstergelere dayanarak  insanların giderek yalnızlaştıklarını ifade etti. Bunun bir sonucu olarak insanların  kendilerini tamamen sosyal medyaya yönlendirdiğini de sözlerine ekledi.

Söyleşi, İletişim Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Agah Gümüş’ün, ünlü youtuber Buket Sena Özdemir’e plaketini takdim etmesiyle son buldu.