Yetersiz Geri Dönüşüm ve Çevre Kirliliği Küresel Sorunlara Neden Oluyor

1
6448
Yeşil Barış Hareketi / Doğan Sahir

Yeşil Barış Hareketi Temsilcileri Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesinde Gerçekleştirilen Seminerde, Yetersiz Geri Dönüşüm ve Çevre Kirliliğinin Küresel Sorunlara Neden Olduğuna Dikkat Çekti

DAÜ İletişim Fakültesinde Yeşil Barış Hareketi Başkanı Ersun Aytaç, Genel Sekreter Doğan Sahir ve  Sosyal İşler Sorumlusu Filiz Tel’in konuşmacı olarak katıldığı seminerde, yetersiz geri dönüşüm ve çevre kirliliğinin küresel ısınma ve buna bağlı olarak iklim değişiklikleri ile çölleşmeye neden olduğuna vurgu yapıldı. Bu kapsamda çevre duyarlılığı ve geri dönüşümün önemine değinilen seminerde, çevreyle ilişkili küreselleşen sorunlara karşın harekete geçilmesi gerektiği çağrısı yapıldı.

Yeşil Barış Hareketi / Feriha Tel ve Ersun Aytaç

İnsanın kendisini çok özel görerek doğaya hükmetme çabası içerisinde yanlışlar yaptığına değinen Doğan Sahir, bu bağlamda çevreyi ve dolayısıyla insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen bir çok kirlilik çeşiti olduğunu belirtti. Geri dönüşümün kaynakların tüketimiyle oluşacak olumsuz etkenlere karşın önemini vurgulayan Sahir, bu alanda farkındalık yaratmayı da amaç edindiklerini ifade etti.

 

DAÜ İletişim Fakültesi / Geri Dönüşüm Ve Çevre Semineri

Fidan dikmenin yanı sıra ağaç kesmeye engel olunmasının gerektiğini belirten Feriha Tel ve Ersun Aytaç ise, ormanların hızlı bir şekilde tahrip edildiğini belirtti. Çevreye karşı duyarlı bir bilincin toplumda yerleşebilmesi adına bir çok sosyal sorumluluk projesini hayat geçirdiklerini de ifade eden Tel ve Aytaç, örnek olarak ise “Teneke Çocuk Geri Dönüşüm Projesi” ve düzenledikleri kısa film yarışmalarına değindi.

DAÜ EMU Genesis IMC Agency tarafından düzenlenen seminer, katılımcıların sunumlarının ardından son buldu.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.