BBC Editörü Labaran, DAÜ’de Medya ve Teknoloji İlişkisini Değerlendirdi

0
6032
BBC Dünya Servisinde Görevli Editör Bilkisu Labaran

BBC dünya servisininde görevli editör Bilkisu Labaran, DAÜ’de “Medya ve Teknoloji” konulu söyleşide değerlendirmelerde bulundu

DAÜ’de gerçekleştirilen söyleşide yeni medya üzerine bilgi ve deneyimlerini aktaran BBC dünya servisinde görevli editör Bilkisu Labaran, akıllı telefon teknolojileriyle gelişen yeni medya olanaklarına vurgu yaptı.

Yeni Medyada Gücün Kullanıcıların Elinde Olduğu Vurgulandı

BBC Dünya Servisinde Görevli Editör Bilkisu Labaran

Yeni medya teknolojileriyle artık her bir bireyin medya materyali üretici olduğuna dikkat çeken Labaran, bu teknolojini medyaya yurttaşların katılımcılığı yönünde artılar getirdiğine değindi. Labaran, katılımcı demokrasi, küresel düzeyde enformasyon sahibi olunması, enformasyon akışının yönlendirilmesi ve yurttaş gazeteciliği gibi kavramlar üzerinden bireysel kullanımların medyaya olan etkisine vurgu yaptı. Labaran bu yönde öğrencilere tavsiyelerde de bulundu:”Güç sizin elinizde, bir sonraki adımınız için bir planınız olsun, bir yerden başlayın, bütün etkinliklere katılmaya çalışın, asla durmayın ve vazgeçmeyin”  şeklinde konuştu. Ayrıca Labaran, dijital çağa doğmayan üst jenerasyonların yeni teknolojiler karşısındaki şaşkınlıklarını da belirterek, teknolojinin gösterdiği hızlı değişime vurgu yaptı.

DAÜ Dr. Mehmet Tahiroğlu Salonu (Mavi Salon)’da gerçekleşen söyleşiye, Bilkisu Labaran’ın yanı sıra,  DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Öğretim Görevlisi Nkoro Anselem Ire ve DAÜ İletişim Fakültesi Doktora Öğrencisi Abdulgaffar Olawale Arikewuyo’da  katılımcılarla sunumlarını paylaştı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.