Denktaş Hükümetin İstifa Sürecini Değerlendirdi

0
5789
Fotoğraf: Demokrat Parti facebook sayfası

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı, Milletvekili Serdar Denktaş, hükümetin istifa sürecini değerlendirdi. Denktaş, siyasetin aklanmasına dikkat çekerek, Rauf Denktaş Üniversitesi’ne arazi kiralanmasına yönelik değerlendirmelerde bulundu

DP Genel Başkanı, Milletvekili Denktaş, hükümetin dağılmasına yönelik basın açıklaması yaptı. Denktaş açıklamasında, Rauf Denktaş Üniversitesi’ne arazi kiralanmasına yönelik eleştirilere “soyadım Denktaş olmasaydı bu izin verilmeyecek miydi” diyerek çıkıştı. Denktaş’ın açıklamalarından satır başları ise şöyle:

Özersay’ın Hükümetten Çekilmesi Değerlendirildi

Arazi kiralamalarına yönelik gelen eleştiriler sonucunda istifa edip, hesap verilebilirlik müessesini çalıştırmayı hedeflediğini belirten Denktaş, “Özersay, benim bu hamlemden sonra hesap verebilirlik adına kendisine engel olduğumu iddia ettiği unsuru kaldırmama rağmen, hükümetten çekildi. Böylesi zorlu bir dönemde sorumsuzca davranmamalıydı. Kendisine verdiğim hizmete devam fırsatını tepmesi açıklanamaz” dedi.

Denktaş, Kendisine Yönelik Organize Karalamalar Olduğunu İfade Etti

Denktaş, bir süredir kendisi hakkında bazı basın yayın organlarında yürütülen saldırılar olduğuna vurgu yaparak, saldırıların organize edildiğini işaret etti. Denktaş, “bir süredir hakkımda baz basın yayın organlarında yürütülen saldırılar var. Bunların tümüyle uğraşmak gerçekten çok yorucu iken, bu saldırıların siyasi etkileri de oluyor. Saldırıları yapanlar, organize edenler rahattırlar. Bu saldırıların altında yatan nedenleri tespit etmek oldukça zordur. Yasal yollardan hakkımı arayacağım, aramaktaym. Yasal süreçlerin tamamlanması zaman alır. Birileri çamur atar, izlerinin silmek için yıllarınızı harcarsınız” şeklinde konuştu.

Rauf Denktaş Üniversite’sine Yapılan Arazi Kiralaması Değerlendirildi

Denktaş, her üniversiteye verilen arazinin bu üniversiteye de kiralandığını dile getirerek, “soyadım Denktaş olmasaydı bu izin verilmeyecek miydi? Hazine Malları Yasası gereği gerekli izinleri alabilmek için 10 yıllık kiraladım. Ulaştırma Bakanlığı ile yolun projesinin yapılması için görüşmeler yapılmaktaydı” dedi. Ayrıca Denktaş, Özersay’ın da böylesi büyük bir yatırımın önemini kavrayıp, katkı sunmasını arzu ettiğini, ancak sürecin bu yönde işlemediğini belirtti.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.