Gülsin Onay Piyano Festivali İçin Geri Sayım Başlıyor

0
5985
Ünlü Piyanist Gülsin Onay

Gazimağusa Belediyesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ve Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği (KPKD) işbirliğiyle düzenlenecek olan Gülsin Onay Piyano Festivali, 4-5-6 Temmuz 2019’da, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sanat severlerle buluşmayı bekliyor

Kıbrıs’lı Piyano eğitmeni, Usta Sanatçı-Piyanist Jale Derviş anısına düzenlenecek olan “Gülsin Onay Piyano Festivali”,  4-5-6 Temmuz 2019 tarihlerinde Gazimağusa’da, Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda sanatseverlerle buluşmayı bekliyor. Kuzey Kıbrıs’ta bu alanda ilk olma özelliği taşıyan piyano festivali, Gazimağusa Belediyesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) ve Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği işbirliğiyle düzenleniyor. 2 yılda bir düzenlenecek olan festivalde, seminerler, atölye çalışmaları ve amatör sanatçılar için sahne performansı sergileme imkanı da bulunuyor. Ayrıca festival kapsamında ünlü  piyanistler Gülsin Onay, Arman Ratip ve Esra Poyrazoğlu Alpan’ın konserleri de yer alıyor.

Ünlü Piyanistler Konser Verecek

Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek olan festivalin açılışında Türkiye’li ünlü piyanist Gülsin Onay konser verecek. Onay’ın yanı sıra, Kıbrıs’lı ünlü piyanistler Esra Poyrazoğlu Alpan ve Arman Ratip’te konserleriyle katılımcılarla buluşacak. Ratip, ‘uzay müziği’ olarak tanınan avangard eserleriyle dinleyicilere farklı deneyimler sunacak.

Gülsin Onay Piyano Festivali

Katılımcı Olmak İçin Son Başvuru Tarihi 25 Haziran 2019

Kuzey Kıbrıs ve Gazimağusa’nın kültürel yaşamına katkı sunmayı hedefleyen festival; piyano eğitimi alan her yaştaki amatör piyanistlere sahneye çıkma fırsatı tanımayı, çalıştıklarını sergilemelerini sağlamayı, diğer piyanistleri dinleyerek repertuvar gelişimlerine katkı sunmayı, aldıkları eğitimin akademik ve sanatsal boyutu ile değerlendirilmesine olanak tanımayı amaç ediniyor. Festival kapsamında sanat organizasyonları ise, KPKD Otello Çoksesli Korosu koristeleri ve koro şefleri Erkan Dağlı, Rana Uluçay ile yönetim kurulu üyesi Esra Uluçaylı tarafından gerçekleştiriliyor.

Bununla birlikte festivale dair detaylar ve katılımcı olmak amacıyla başvuruda bulunmak için Gülsin Onay Piyano Festivali web sitesi ve başvurulara dair yazışma adresi için, piyanofestotello@gmail.com adresi sanatseverlere hizmet vermeye devam ediyor. Katılımcı olmak için son başvuru tarihi ise, 25 Haziran 2019 olarak belirtiliyor.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.