Onkoloji Hastası Çocuklara DAÜ’den Destek

0
6777
3. Geleneksel DAÜ Kermesi

3. Geleneksel Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Kermesi, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümüne Destek Oldu

3. Geleneksel DAÜ Kermesi

3. Geleneksel DAÜ Kermesi, “DAÜ ile Çocuklara Umut Ol” sloganıyla DAÜ Merkezi Derslikleri önünde gerçekleştirildi.  Ev yapımı yiyecek ve içeceklerin yer aldığı kermeste toplanan gelirlerle, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’nün ihtiyaç duyduğu araç gereçlere destek olunması amaçlandı. DAÜ’de yer alan tüm akademik birim ve yönetsel birimlerin stant açarak katıldığı kermes, yoğun ilgi gördü.

Dayanışma ve İyiliğin Gücü Vurgulandı

DAÜ Personel İşleri Müdürü Özlem Avcı

Kermes’i Gündem’e değerlendiren DAÜ Personel İşleri Müdürü Özlem Avcı, bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Geleneksel DAÜ Kermesi” ile, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden tedavi hizmeti alan onkoloji hastası çocuklara destek olmayı hedeflediklerini belirtti. Avcı, “bugün burada DAÜ akademik ve yönetsel birimleri olarak bir dayanışma sergiledik. Hep birlikte bir dayanışma örneği göstererek, diğer kurumlara örnek olmak ve iyiliğin her şeyi düzelteceğine olan inancımızı topluma göstermek istedik. Bu kapsamda bu yıl Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden tedavi hizmeti alan onkoloji hastası çocuklara destek oluyoruz. Geleneksel hale gelen kermesimizle geçen yıl da çocukların eğitimlerine ve diğer ihtiyaçlarına destek olmuştuk. Ayrıca bir önceki sene ise, ‘Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ için dayanışmamızı sergilemiştik” dedi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.