YÖK Diploma Denklikleriyle İlgili Sorun Bulunmadığını Açıkladı

0
6836
Fotoğraf: YÖK facebook sayfası

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Bazı Diplomaların Askıya Alındığına Yönelik Çıkan Haberler Üzerine, Diploma Denklikleriyle İlgili Bir Sorun Bulunmadığını Duyurdu

YÖK, medyada çıkan; ÖSYM tarafından yerleştirildiği üniversiteden, Kıbrıs’ta başka bir bölüme yatay geçiş yapılarak edinilen diplomaların askıya alındığı yönündeki haberler üzerine, resmi web sitesinden açıklama yayınladı. YÖK, yayınladığı duyuruda, diplomaların geçerliliğinin devam ettiğini ve denklik sorunu olmadığını belirtti.

Güncelleme ve Teknik Analiz Esnasında Sistem Kapandı ve Yanlış Anlaşıldı

YÖK tarafından yapılan duyurunun içeriği şöyle:

“Bilindiği üzere YÖKSİS, sürekli güncellenen bir program olduğundan bazı teknik çalışmalar, analizler veya güncellemeler esnasında sistem kısa süreli ve kademeli, bütün veya lokal olarak kapatma durumunda kalınmaktadır.

Yine böyle bir güncelleme, teknik analiz çalışması yapılırken sistemde yaşanan kapanma, bilgilerin görülememesi durumu farklı bir şekilde algılanıp, bir sorun varmış gibi anlaşılmıştır.

YÖKSİS üzerinde geçmişte verilen diploma denklikleri ile ilgili herhangi bir sorun bulunmadığını önemle belirtmek isteriz.

Yapılan rutin, teknik çalışmamız sona ermiş olup, sistem tekrar eski haline gelmiştir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz…”

YÖK resmi web sitesi

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.