KPKD Otello Çoksesli Korosu İspanya’da Türkülerimizi Seslendirecek

0
6539
KPKD Otello Çoksesli Korosu

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği (KPKD) Otello Çoksesli Korosu, İspanya’da Düzenlenen 9. Uluslararası Pau Casals Koro Yarışması ve Festivalinde Ülkemizi Temsil Edecek

İspanya’nın “Lloret de Mar” şehrinde düzenlenen, 9. Uluslararası ‘Pau Casals’ Koro Yarışması ve Festivaline davet edilen KPKD Otello Çoksesli Korosu ülkemizi temsil edecek. Halk Şarkıları kategorisinde yarışacak olan koro, Dini Müzik kategorisinde ise Barselona’nın en büyük katedralinde performans sergileyecek. 10-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival ve yarışmaya dünyanın çeşitli ülkelerinden binlerce korist katılacak. Besteci Oskay Hoca’nın düzenlemelerini yaptığı Kıbrıs Halk Türküleri’ni seslendirecek olan KPKD Otello Çoksesli Korosunu, Koro Şefleri Rana Uluçay ve Erkan Dağlı yönetecek.

9 Eylül tarihinde 35 kişilik korist kadrosu ile İspanya’ya gidecek olan Otello Çoksesli Korosu, 11-12-13 Eylül tarihlerinde 3 farklı yerde konserler verecek. Kıbrıs Halk Türküleri’ni çoksesli olarak seslendirecek olan koro, yarışmada Folk Music kategorisinde yarışacak. Dini müzik kategorisinde (Sacred) Barselona’da büyük katedralde konser verecek olan koro, burada birçok dini müzik eseri yanında, Cenan Akın’ın düzenlediği ”Ben Seni Bulmuş İken” isimli Yunus Emre şiiri üzerine bestelenmiş İlahi’yi de seslendirecek. Son olarak sokak konserleri  verecek olan KPKD Otello Çoksesli Korosu, yarışma sonuçlarının açıklanacağı ödül törenine de katılım göstererek İspanya’dan ayrılacak.

KPKD Otello Çoksesli Korosu, Ohrid, Prag ve Macaristan’da da Konserler Vermişti

KPKD Otello Çoksesli Korosu

Ülkemizi müzik alanında dünyada tanıtmayı hedeflemiş ve bünyesinde DAÜ’lü akademisyenler ile çalışanları da korist olarak barındıran KPKD Otello Çoksesli Korosu; 2017’de Ohrid Korolar Festivali, 2018’de Prag Müzik Festivali ve Macaristan’da da Türk Günü’ne katılarak konserler vermişti.