DAÜ İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünden takdir edilesi challenge

0
6034
Soldan Sağa: Pembe Tölük, Prof. Dr. Bahire Özad, Ahmet Goran - Fotoğraf: Eri-ifeoluwa Banjo
  • Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümünün çevre dostu hocaları ile öğrencileri, Gazimağusa’nın Gülseren Plajındaki atıkları temizleyerek örnek bir davranış sergilerken hem “çekim deneyimi” edindi hem de “challenge” yaparak anlamlı bir mesaj verdi.

DAÜ İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bahire Özad, yaptıkları küçük çaplı araştırma sonucunda, temizlenmesi gereken birçok yer olduğunu ve bir yerden başlanması gerektiğini, bunun için de Gülseren Plajını seçtiklerini belirtti. Bu etkinlik kapsamında buradan toplanan çöpler, Gazimağusa Belediyesi araçlarına teslim edildi.

Öğrencilerle birlikte çevre temizliği konusunda farkındalık yaratarak çok yönlü bir etkinliğe imza atan DAÜ İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bahire Özad, günümüzde sosyal medyada popüler olan “challenge” akımını öne çıkararak başka kurumlara da çevre temizliği konusunda önayak olmak istediklerini belirtti ve Gazimağusa Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Soldan Sağa: Pembe Tölük, Prof. Dr. Bahire Özad, Ahmet Goran – Fotoğraf: Eri-ifeoluwa Banjo
Fotoğraf: Eri-ifeoluwa Banjo