Doğu Akdeniz Üniversitesi Türk Dünyasının En Büyük Aydınlarından Biri Olan Harid Fedai İçin Düzenlenen Belgeseli İzleyicilerle Buluşturdu.

0
6014

Kıbrıs ve Türk Dünyasının En Önemli Aydınlarından Biri Olan “Harid Fedai” İçin Hazırlanan Belgesel Önemli Konuklar ve Öğrencilere Sunuldu.

Program Milli Marş eşliğinde saygı duruşu ile başlayarak istiklal marşı ile devam etti. Belgesel ile devam eden etkinlik izleyicilerde farklı duygular, ilgi ve etki uyandırdı.

Belgeselde Harid Fedai’nin Kıbrıs Türk edebiyatındaki öneminden ve birçok yazılmış eserlerinden bahsedildi. Araştırmacı Harid Fedai’nin yazdığı bu eserler okuyanlarda merak duygusu uyandırdığından önemli okuyucu kitlesine sahipti. Belgeselde Fedai’nin iki  türlü şiir yazdığına değinildi bunlardan birisi taşlama, diğeri ise edebiyat sanatının şiire yüklediği şiir. Bu şiirler Harid Fedai tarafından “KOZA” adlı kitapta bir araya getirilmiş ve sade bir dil kullanılarak yazılmıştır.

Harid Fedai Kıbrısta olduğu gibi Türk Dili ve Edebiyatıyla da (Türkiye) yakından ilgileniyordu . Belgeselde, birçok kişinin kendisinden görüş ve öneriler aldığına değinildi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.