DAÜ, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğrencilerinden “Kitap Umuttur” Projesi

0
6056

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi.

DAÜ, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya tarafından verilen Kampanya Dersi kapsamında, dersin öğrencileri Hasan Aytaç, Selcen Öz, Garip Hasret Maşa, Fatma Dölek ve Yaşar Doğu tarafından, oldukça anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi gerçeleştirildi.

Dünya Kadın Hakları Günü kapsamında “Kitap Umuttur!” sloganıyla, DAÜ’lü akademisyenler ve öğrenciler tarafından toplanan bir çok kitap, Lefkoşa’da bulunan Merkezi Cezaevi’ndeki kadınlara teslim edildi. Projeyi gerçekleştiren DAÜ’lü öğrencilerden Hasan Aytaç, kitapları teslim ederken, insanların kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayan en sağlam yoldaşlardan olduğunu söyleyerek bağışlanan kitaplarla onların hayatlarına umut olabilmeyi umduklarını belirtti.

Toplanan kitapları mahkumlara iletmek üzere Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem ve Amir Salih Tekyıl teslim aldı. Merkezi Cezaevi Müdürü Bilmem, kitapları teslim alırken, kitap okumanın küçük yaşlarda kazanılan bir alışkanlık olduğunu vurgulayarak ailelerin bu noktada daha hassas olmaları gerektiğini söyledi. Bilmem, günümüzde böyle duyarlı öğrencilerin olduğunu görmekten oldukça onur duyduklarını belirterek DAÜ’lülere getirdikleri kitaplardan ve gerçekleştirdikleri anlamlı projeden dolayı teşekkürlerini dile getirdi.