DAÜ İletişim Fakültesinde Yangın Tatbikatı

0
5794

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), İletişim Fakültesinde “İş Sağlığı ve Güvenliği” kapsamında yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Gerçeğini aratmayan anların yaşandığı tatbikatta; yangın sensörleri çalıştı, alarm devreye girdi, bina boşaltıldı. Binadan çıkanlar, Afet ve Acil durum için belirlenmiş olan “Toplanma noktası”nda bir araya geldi. Güvenlik görevlileri de tatbikata destek oldu.

Her yönden iyi planlanmış bir senaryo ve uygulamanın olduğu tatbikata tanıklık eden öğrenciler, heyecanlı dakikalar yaşadı.

DAÜ, İletişim Fakültesinde gerçekleşen tatbikata; Fakülte Dekanı Prof. Dr. Agâh Gümüş’ün yanı sıra fakültenin akademik ve idari personeli dahil tüm çalışanları, öğrenciler, güvenlik görevlileri katıldı.

İş Sağlığı ve Güvenliği gereği tatbikatın her akademik yıl tekrarlanacağını belirten Fakülte Sekreteri Makbule Nurtunç; bu uygulama sayesinde personel ve öğrencilerin bilinçleneceğini, olası bir afet anında paniğe kapılmayacağını, nasıl davranması gerektiğini uygulamalı şekilde öğreneceğini ve iş güvenliğinin sağlanacağını kaydetti.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.