DAÜ’de Kansere Karşı Umut Konseri Yapıldı

0
5937

Kanser hastaları yararına düzenlenen ‘Bir Bağış Bir Umut’ kampanyası çerçevesinde dün akşam muhteşem bir konser gerçekleştirildi. Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastahanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Servisi ile Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına başlatılan bağış kampanyasının konser ayağı tamamlanırken, bağışlar bir süre daha devam edecektir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nün organizasyonunda, kanser hastalarına katkı amacıyla başlatılan ‘Bir Bağış Bir Umut’ kampanyası kapsamında 19 Aralık, Perşembe akşamı muhteşem bir konser gerçekleştirildi. DAÜ Merkezi Derslikler Binası (CL) önündeki Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilen ücretsiz konsere çok sayıda öğrenci katıldı.

Kanser tedavisi gören çocuklara umut olmayı amaçlayan kampanya, DAÜ, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Umut Ayman tarafından verilen “Sosyal Sorumluluk için Pazarlama İletişim” dersini alan öğrenciler ile gönüllü bir ekip tarafından gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Sonuç Zorlu Oğurlu

Muhteşem konserler, öğrenciler, öğretim üyeleri ve misafirlerin yanısıra DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Sonuç Zorlu Oğurlu ve Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç Dr. Anıl Kemal Kaya ile Kemal Saracoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Koordinatör Yardımcısı Servet Özeralp’ın katılımlarıyla taçlandı.

Konserde Grup Rast, Oğulcan Başarı, Passnote, Voice of Cyprus, Dilara Ferit, Desibel, Dj Haşim Volkan, Dj Bouncer ve Dj Ümit Akdeniz sahne aldı.

Yrd. Doç. Dr. Umut Ayman gecenin başında gerçekleştirdiği ropörtajda, başta konser veren sanatçılara ve geceye katkı sağlayan sponsorlardan, su temini için Hediyem Su’ya, soğuk içecekler için Kaner Grubu’na, sıcak içecekler için Oza Kahve’ye, tatlılar için Volkan Lokma’ya ve Ekor’a teşekkürlerini ileterek, bağış kampanyasının bir süre daha devam edeceğini de söyledi.

Kampanya organizasyon ekibi adına yapılan açıklamada ‘Küçük bağışlarla sağlığına kavuşmayı bekleyen çocuklarımıza umut ışığı olalım’ çağrısı yapılarak şunlar kaydedildi:

Çocuklarımıza bir umut ışığı olabilmek adına bizler DAÜ olarak payımıza düşeni yapmaya çalışmakla birlikte siz değerli halkımızın desteğine de ihtiyaç duymaktayız. Bu bağlamda Koopbank’taki 11-304-6206267 ve IBAN NO: CT16 1200 0011 0000 0000 0052 4179 numaralı ‘DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (BİR BAĞIŞ, BİR UMUT)’ adlı hesaba bağış yaparak kanser hastası çocuklarımıza umut olabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.