DAÜ Öğrencilerinden Dünya Engelliler Gününe Özel Video

0
5847

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Özel Eğitim Bölümü öğrencileri 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü”ne özel farkındalık video’su düzenledi. Farklı ülkelerden öğrencilerin destek ve içtenlikle yapmış olduğu video bu güne güzel bir şekilde anlam kattı.

Özel Eğitim Öğretmenliği ve Özel Eğitim Kulübü öğrencileri Yakup Aykan, Damla Kütük ve Kulüp Başkanı  Cemal İpekçioğlu tarafından video’nun anlam ve önemini anlatan konuşma yapıldı.

Damla Kütük konuşmasında ” bu işaret dili video’sunu çekerken farklı dillerdeki kişilerle zorlandık  ama sonra anlatmak istediklerimizi yapmış olduğumuz işaretlerle  gösterdikten sonra bizi hemen anladılar . Burada birbirimizle işaret dili kullanarak iletişim kurabilmek önemli ” şeklinde ifade etti.

Yakup Aykan video ile ilgili olarak ” mesajımız; videoda  sloganlarda belirtmiş olduğumuz gibi insanların engellere engel olduğudur. Aslında onlar engelli değil engelleniyorlar,  bu düşüncemizden yola çıkarak bu videonun farkındalık açışından önemli olduğunu düşündük ve sloganımız ‘Engel Olma Destek Ol’.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Özel Eğitim Kulüp başkanı Cemal İpekçioğlu, günün anlam ve önemine vurgu yaparak video ile ilgili ;”3 Aralık engelliler gününe özel seminerler, yürüyüşler olur fakat işitme engelliler adına çok az paylaşım olduğu için farkındalık yaratmak ve geniş kitlelere ulaşmak amacı ile videomuzu hazırladık. İlerleyen zamanlarda engelli parkurlar adı altında görme, işitme, ortopedik engelliler gibi daha kapsamlı projelerimiz var.” sözlerini dile getirdiler.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.