Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü Öğrencilerinden “Özel Çocuklara Özel Sinema”

0
6605

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Toplumsal Duyarlılık Merkezi çatısı altında gerçekleşen sosyal sorumluluk projelerine bir yenisi daha eklendi.

DAÜ, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Anıl Kemal Kaya tarafında verilen Kampanya Dersi kapsamında, dersin öğrencileri Rabia Özer, Gözde Ateş, Berke Şahin, Khayal Huseynov ve Ahmet Yalçın tarafından anlamlı bir sosyal sorumluluk projesi düzenlendi.

“Her Engeli Aşabiliriz, Yeter ki Farkında Ol” sloganıyla, Gazimağusa Özel Eğitim Merkezinde eğitim gören 18 yaş altı özel gereksinimli çocuklar için, 23 Aralık Pazartesi günü, Kuzey Kıbrıs Turkcell’in (KKTCELL) ana sponsorluğunda ve Gazimağusa’da bulunan City Mall Alışveriş Merkezinin katkılarıyla eğlenceli bir gün gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında, özel gereksinimli öğrencilere, City Mall Alışveriş Merkezindeki Cinemall Sinemasında gösterimde olan ‘Jumanji:Yeni Seviye’ filmi izlettirildi. Özel gereksinimli çocukların sosyalleşmelerinin önemine vurgu yapmak amacıyla düzenlenen etkinlik sonunda, tüm öğrencilere KKTCELL’in simgelerinden olan ‘Emocan’ oyuncakları hediye edildi.

Projeyi gerçekleştiren duyarlı iletişimciler, özel gereksinimli çocukların, diğer çocuklardan bir farklarının olmadığını vurgulayarak, sosyal hayatlarında aktif olmalarını ve bu şekilde insanlarla olan iletişimlerini güçlendirmeleri gerektiğini belirttiler. Ayrıca, toplumun bu konularda daha fazla duyarlılık göstermeleri gerektiğini söyleyen DAÜ’lüler, bu konuda farkındalığı artırmak için sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam edeceklerini de sözlerine eklediler.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.