Google Web Aramaları İçin Karanlık Mod Test Ediyor

0
4254

Masaüstü web aramalarına gelmeye hazırlanan son yılların en popüler özelliği karanlık modun Google tarafından test edildiği ortaya çıktı.

Testlerde ana sayfayı etkilemediği ifade edilen karanlık mod, 9to5Google’ın yaptığı açıklamaya göre Google’ın masaüstü internet sitelerinde yapılan aramalar için getirileceği söyleniyor.

Genel görünümünde çok fazla değişim olmayan özelliğin test moduna erişildiğinde düğme renklerinde bir değişiklik olmamakla beraber koyu gri bir arka plana ve Google logosunun beyaz formda olduğu görünüyor.

Son yıllarda popülerliğini korumuş ve kullanıcılar tarafından istenen bu özelliğin önümüzdeki aylarda aktif olması bekleniyor. Google şu anda A/B testi aşamasında bulunuyor. Bu testte temel olarak benzer demografiklere sahip kullanıcılara farklı arayüzler gösteriliyor.

Siyah metinlerin yerini gri metinler alan ve özellikle mikrofon gibi düğmeler mavi olarak yer alırken, arama bölgesi ise gri bir şekilde karşımıza çıkıyor. Özellik şuan test aşamasında olduğu için kullanıcıların özelliği devre dışı bırakması yada aktifleştirmesi mümkün değil.

YouTube, YouTube TV, YouTube Music ve Google Keep gibi sayfalar ile karanlık moda yabancı olmayan Google’ın bu özelliği ne zaman kullanıma sunacağı merakla bekleniyor.

Resimler

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.