Hackerlar 150 Bin Kameraya El Koydu

0
4841

Güvenlik sistemleri ve siber güvenlik hizmeti sağlayan Verkada saldırının hedefi oldu. Aralarında Tesla ve Cloudflade şirketlerinin de bulunduğu 150 bin kameranın kontrolüne el konuldu.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir veri merkezinin erişimini ele geçiren ve 2 gün boyunca erişim sağlayan bilgisayar korsanları, 150 binden fazla güvenlik kamerasının canlı görüntülerine erişim kurdu. Hedef alınan veri merkezi üzerinden hastaneler, okullar, hapishaneler, polis merkezleri vb. birçok kurum ve departmanlarının kameralarına ulaşıldığı ortaya çıktı.

Aralarında Tesla ve Cloudflade’de var

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla ve dünyanın en büyük yazılım firmalarından biri olan Cloudflade’ de saldırıdan nasibini aldı.

Uluslar arası ölçekte ve kollektif bir şekilde gerçekleştirilen saldırıda 2 gün boyunca engellenemeyen kamera erişimi, bilgisayar korsanlarının lideri Tillie Kottmann’ın “Biz sadece bu kadar yaygın olan kamera sistemlerinizin güvensiz olduğunu ve bizim erişemeyeceğimiz hiç bir alan olmadığını göstermek istedik” açıklaması ile son buldu.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.