Mark Zuckerberg Işınlanmanın Mümkün Olacağını Söyledi

0
4154

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, teknolojinin insan hayatına girmesiyle yüz yıllardır en merak edilen konulardan biri olan ışınlanma teknolojisinin hayatımıza gireceği tarihi açıkladı.

The Information’a röportaj veren Zuckerberg, “Sosyal deneyimlerin kutsal kasesi, bir başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” dedi. Geleceğin en gelişmiş platformunun sanal gerçeklik olacağını söyleyen CEO, bu alanda sanal gerçekliğe yatırım yapmanın en mantıklı hareket olacağını söyledi.

Atomu hareket ettirmekten çok daha kolay

Verdiği röportajda, “Günümüz teknolojisi itibari ile micro çipleri ve bitleri (veri depolamada kullanılan en küçük dosya birimi) kontrol ve hareket ettirmenin atomu hareket ettirmekten çok daha kolay” olduğunu söyleyen Zuckerberg, “Tabii ki arabalar, uçaklar, tüm bunlar var olmaya devam edecek. Oysa, daha fazla ışınlama gerçekleştirdiğimizde sadece yolculuğu ve bireysel olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda toplum ve genel bakımdan gezegen için de daha iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

10 yıl içinde ışınlanma teknolojisi

Sanal gerçekliğe tam anlamıyla geçişin dünya ve doğa için son derece iyi olacağını söyleyen Zuckerberg, bunun yanı sıra karbon gazı salınımının ciddi oranda azalacağını ve kısa sürede dünya atmosferindeki zehirli gazların büyük oranda azalacağını söyledi.

Sanal gerçekliğin çok daha gelişmesinin gerektiğini söyleyen CEO, eğer çalışmalar bu hız ile devam ederse 10 yıl içerisinde toplantılara ışınlanarak gideceğiz dedi.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.