HYK Sokak Hayvanlarına Yardım Etkiliği Düzenledi

0
3005

Doğu Akdeniz Üniversitesi Hayvanlara Yardım Kulübü, üniversite içerisindeki yardıma muhtaç sokak hayvanları için yardım etkinliği düzenledi.

29 Aralık Çarşamba günü Prof. Dr. Hanife Aliefendioğlu, Doç. Dr. Türkan Ulusu Uras ve Hayvanlara Yardım Kulübü üyelerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte çeşitli ürünler sokak hayvanlarına yardım için satışa sunuldu.

Satılan ürünler arasında aksesuarlar, el yapımı yiyecekler, kitaplar ve daha bir çok ürün yer aldı. Satılan ürünlerin gelirlerinin okul ödeneğinin yetersiz kaldığı durumlarda sokak hayvanları için kullanılacağını belirten Hayvanlara Yardım Kulübü Başkanı Yağız Tan; “Okulumuzda bizim tarafımızdan beslenen, bakımları yapılan ve kısırlaştırılan birçok hayvan dostumuz var, fakat her geçen gün bu sayı hızla artıyor. Bunun sebebi ise insanların bakamayacağı hayvanları sahiplenip sonrasında sokağa salmasıdır. Bunun sonucunda sokakta bakımsız hayvan sayısının çoğalması ile birlikte hayvanlar arası adaptasyon sorunundan dolayı kavgalar ve yaralanmalar oluyor. Lütfen bu konuda çok duyarlı olalım ve bakamayacağımız hayvan dostlarımızı sahiplenmeyelim”, diyerek yaşanan durumlara tepki gösterdi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.