KPKD’den Yeni Yıl Konseri

0
3680

Otello Çoksesli Korosu ve Piyanist Eser Öktem İzleyenlere Unutulmaz Anlar Yaşattı

Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği’nin (KPKD) düzenlediği “Yeni Yıl Konseri” etkinliği, dün akşam Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda gerçekleşti. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenen etkinlik kapsamında sırasıyla Kıbrıslı Türk Piyano Sanatçısı Eser Öktem ve Otello Çoksesli Korosu sahne aldılar. Koro şefleri Rana Erozan Uluçay ve Erkan Dağlı’nın yönetiminde eserlerini seslendiren Otello Çoksesli Korosu’na ; Eser Öktem piyano ile, Oskay Hoca ise obua ile eşlik ettiler. Kıbrıs’ın farklı bölgelerinden Mağusa’ya konseri izlemeye gelen izleyiciler unutulmaz anlar yaşadılar.

Konserde; Bach, Busoni, Liszt, Debussy ve Gershwin’den eserler seslendiren piyano sanatçısı Eser Öktem’in hemen ardından Otello Çoksesli Korosu sahne alarak koro düzenlemelerini sanatçı Oskay Hoca’nın hazırladığı Ay Doğar Ayan Ayan, Havva Molla ve Leymosun adlı çoksesli Kıbrıs Halk Türkülerini seslendirdi. Ardından Greensleeves, Porgy and Bess, Stand By Me ve Jingle Bells adlı çoksesli eserleri seslendiren Otello Çoksesli Korosu,  konserin sonunda Ahmet Okan ve Acar Akalın’ın Güzel Günler adlı eserini seslendirerek, yeni yılda yeni umutlar dileğiyle konseri tamamladı..

Umutlarımızı yitirmedik

Konser öncesi  konuşma yapan Kıbrıs Polifonik Korolar Derneği Başkanı Şifa Çolakoğlu; pandemi koşullarından dolayı uzun süredir sahne alamayan Otello Çoksesli Korosu’nun yaşanılan zor süreçte maske, mesafe ve hijyen kuralları ile çalışmalarına devam ettiğini;  bu sürece Ada Işığı Çocuk Korosu ile birlikte nota kitabı ve albüm sığdırdıklarını ve bundan sonra da insanların umutlarına sanat ile ışık olmak için sahnede olmaya devam edeceklerini belirtti. Konsere katkı sağlayan Doğu Akdeniz Üniversitesi’ne, Otello’ya enerjileriyle verdikleri motivasyon ve emekleri için koro şefleri Rana Erozan Uluçay ve Erkan Dağlı’ya, piyano eşlikleri ve konseri için Piyanist Eser Öktem’e, koro düzenlemeleri ve obua eşlikleri için Oskay Hoca’ya teşekkürlerini de ileten Çolakoğlu, önümüzdeki aylarda yeni konserlerle yine sahnede olacaklarını söyleyerek konuşmasını tamamladı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.