TGS Genel Sekteri Mustafa Kuleli İletişim Fakültesinde Seminer Verdi

0
2463

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri Mustafa Kuleli Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinde “Youtube’da Başarılı Olmanın Yoları” konu başlıklı seminer verdi.

İletişim Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen seminerde Mustafa Kuleli Youtube’da başarılı olmak için yaratıcı ve özgün olmak gerektiğini vurulayarak, Youtube’a başlayacak olan kişilerin ilgi duyduğu konular üzerinden içerikler üretmesinin daha verimli olacağına değindi. Konuşmasının devamında dürüstlük, güven ve etkileşimin üzerinde duran Kuleli, “Para içi güveni satmayın, inanmadığınız şeyi söylemeyin” dedi. Youtube’da doğallığa önem verilmesi gerektiğini de değinen Kuleli izleyicilere karşı arkadaş gibi olmak gerektiğindenin üzerinde durdu.

Seminerde Kuleli, Youtube’da istikrar  ve sebatın önemli olduğunu; içeriklerin planlı bir şekilde, sık ve düzenli yayınlamak gerektiğini, haftanın belirli günlerinde içerik yüklemek ve izleyicilerin üzerinde alışkanlık oluşturmak gerektiğini vurguladı. İstikrarlı bir şekilde çalışıldığında başarıya ulaşılacağının da üzerinde durdu.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.