DAÜ, Limasol Bankası’nı Ağırladı

0
2701

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü, öğrencilerine yönelik yaptığı etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Kurumsal İletişim Müdürü İpek G. Halim Taşkapılı tarafından DAÜ Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerine 17 Mart Perşembe günü “İkonik Markalar ve İkon Yaratma Süreçleri” ile Limasol Türk Kooperatif Bankası ikonu Lim ve Lima başlıklı sunum ve atölye çalışması gerçekleştirdi. İlgili etkinliğe Kurumsal İletişim Müdürlüğü çalışanları Ceylan Çınarlılı ve Adem Kavaz da katıldı.

Limasol Türk Kooperatif Bankası Kurumsal İletişim Müdürü İpek Halim Taşkapılı sunum ve atölye çalışmasında, önce reklamlarda ve marka sembollerinde yaratıcılığın öneminden bahsetti. Daha sonra ise, nasıl yaratıcı ikonlar tasarlanacağı, ikon kullanımının avantajları hakkında markalardan örnekler göstererek detaylı bilgilere yer verdi.

İngilizce ve Türkçe olarak iki farklı oturumda gerçekleştirilen sunum ve atölye çalışmasında, Kıbrıs’ın en köklü bankası olan Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın Lim ve Lima isimli ikonların tasarlanma aşamalarına da detaylı olarak yer vermiştir. Marka ikonlarının nasıl kullanılması gerektiği ile ilgili bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaşan Halim Taşkapılı, enerjisi ile de öğrencilerin dikkatlerini çekti. Sunum sonrasında öğrenciler öğretilen bilgileri pekiştirmek fırsatı buldular ve yapılan atölye çalışmasında kendi ikonlarını tasarladılar.

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya, Limasol Bankası Kurumsal İletişim Birimi ekibini Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü’nde ağırlamaktan mutlu olduğunu ve önümüzdeki etkinliklerde yine işbirliği içinde olmak istediğini belirtti. Etkinlik sonunda, Bölüm Başkanı Prof. Dr. Anıl Kemal Kaya ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Umut Ayman tarafından Kurumsal İletişim Müdürü İpek G. Halim Taşkapılı’ya teşekkür plaketi takdim edildi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.