Hanife Erişen Lund Üniversitesi Sempozyumunda

0
2831

Lund Üniversitesi tarafından düzenlenen sempozyumda Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden Hanife Erişen “Media Breakdown and Recovery (Medya Bozulması ve Kurtarımı)” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

Pandemi sebebi ile iptal edilen sempozyum, Lund Üniversitesi tarafından bu yıl gerçekleştirildi. Lund Üniversitesi’nin SOL Kültür Merkezi’nde 16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşen sempozyuma bir çok üniversiteden öğretim görevlileri ve öğrenciler katılırken DAÜ İletişim Fakültesi doktora Araştırma Görevlisi Hanife Erişen’in araştırmasına da yer verildi.

Hanife Erişen, “Kıbrıs Sorununun İngiliz Medyasındaki Yansıması” konulu sunumunda güç ilişkileri değerlendirmesi ve Kıbrıs’lı Türkler’in İngiliz medyasındaki ötekileştirilmelerini anlattı. Kıbrıs sorununun İngiliz medyasında farklı yansıtıldığını belirten Erişen, yayınlanan haberlerin tamamen beyaz mitolojiden ibaret olduğunu söyledi.

Peter Lunt, Nico Carpentier, Simon Dawes ve Annette Hill gibi birçok üst düzey öğretim görevlisinin katıldığı sempozyumda Hanife Erişen’in sunumu büyük ilgi gördü.

Erişen, sunumun ardından Nico Carpentier’in “elinizdeki bilgiler ile beyaz mitolojinin uygulandığını nasıl tespitiniz ve İngiltere’nin bu konuda ki politikası nedir ?” sorularını cevapladı.

Sempozyumdaki en yoğun panelin kendilerinin ki olduğunu söyleyen Erişen, Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni orada temsil etmenin onur verici olduğunu ve yaptığı araştırmanın dünya çapında profesörler tarafından ilgi görmesinin büyük gurur kaynağı olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.