Doğu Akdeniz Üniversitesi Muhteşem Bir Bahar Şenliği Düzenledi

0
2507

Doğu Akdeniz Üniversitesi bu yıl 25. kez düzenlediği Bahar Şenliklerinde birçok ünlü konuğu ağırlayarak, çeşitli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yaptı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştiren 25. Bahar Şenliklerini Streetball Turnuvasıyla açtı. DAÜ’lü öğrenciler festivalin coşkulu sevincini görkemli kortej ile devam ettirdi.

Şenliğin ilk gününde DJ Performansı ile başlayan organizasyon, Oğuzhan Koç’un muhteşem konseri ile devam etti. Konserde birbirinden güzel, çeşitli şarkılarını seslendiren Oğuzhan Koç’a DAÜ’lü öğrenciler de eşlik etti.

Birbirinden güzel etkinliklerin gerçekleştiği ikinci gün ise, Görkem Sofu’nun Stand up gösterisi ve söyleşisi ile başladı.

Söyleşinin devamında gerçekleşen etkinliklerde CrossFitt Yarışması, DAÜ Arama Kurtarma Kulübü’nün düzenlediği Extrem Parkur oyunları, Güzel Sanatlar Kulübü’nün “12. Sanat Buluşması” adlı atölye çalışmalarına yer verildi.

DAÜ Halk Dansları Topluluğu ve Müzik Kulübü’nün sahne performanslarının da gerçekleştiği bu muhteşem gün, 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü ile devam etti.

19 Mayıs yürüyüşü

2. Günün akşamında JULIET VE ROMEO Bir Evlilik Zehirlenmesi adlı tiyatro gösterisi sahnelenirken, günün anlam ve önemine uygun olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yapıldı. Bahar Şenliklerinin ikinci günü ASWAD adlı grubun konseriyle son buldu.

Juliet ve R

aswad

Kültürel Miras ve Arkeoloji Kulübü’nün “Kültür, Sanat ve Fotoğraf Sergisi” ile başlayan üçüncü günde ise, ünlü dizi ve film oyuncusu Osman Alkaş’ın söyleşisi gerçekleştirildi.

Bir önceki günlerde gerçekleştirilen çeşitli oyun ve etkinliklerin yanı sıra, Serhan Erkol’un Space Walk Elektronik Müzik ve Saksafon Dinletisi, Dancebase Art Studio, Collins Obiora’nun Trumpet Performansı’na yer verildi. Ünlü kadın oyuncu Nilgün Belgün’ün “NİLGÜN BELGÜN’le Aşk ve Komedi” adlı tiyarto gösterisi de sahnelendi.

Günün sonunda Yılmaz Aladağlı’nın ve dünyaca ünlü DJ Danny Avila’nın muhteşem performansına yer verildi.

Bahar Şenliklerinin son gününde DAÜ’lü öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen ‘Color Fest’de birbirinden güzel, rengarenk görüntüler ortaya çıktı.

Color Fest’in yanı sıra, Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’nün Aktivite Salonu’nda Neydi Olacağı ekibi ile bir söyleşi gerçekleştirildi.

Bahar Şenliklerinin finali Türk Rock müziğinin efsane ismi Haluk Levent’in muhteşem performansı ile son buldu.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.