DAÜ İletişim Fakültesi’nde Kıbrıs Türk Basın Tarihi Belgeseli Gösterildi

0
2515

Barış için Araştırma ve İletişim Merkezi’nin (BAİM) düzenlediği ve yönetmenliğini Dr. Vasvi Çiftçioğlu’nun yaptığı Kıbrıs Türk Basın Tarihi Belgeseli Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde gerçekleştirildir.

Kıbrıs’ta yürütülen ve barış temalı çalışmalara destek veren BAİM, Kıbrıs basın tarihini anlatann ilk belgeselin DAÜ İletişim Fakültesi’nde gösterilmesi için gerçekleştirdiği etkinlike belgeselin yönetmeni Dr. Vasvi Çiftçioğlu ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nden Canan Onurer açılış konuşması yaptı. Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği adına Canan Onurer, belgeselin Kıbrıs basın tarihi için önemli bir çalışma olduğunu belirtti.

Yönetmen Dr. Vasvi Çiftçioğlu da belgeselde kullanılan bilgilerin uzun soluklu bir çalışmayla gerçekleştiğini, birçok bilginin de belgesel içerisinde yer alamamasından üzüntü duyduğunu ve bu projenin yapılması bile insan üstün bir uğraş gerektirdiğini belirtti.

 

Barış için Araştırma ve İletişim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hanife Aliefendioğlu da yaptığı konuşmada; bu tür etkinliklerin hem akademik hem de toplum açısından önemli olduğunu, yeni projelere de örnek olarak gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.