Baterist Berk Danacı’yla Müziğin Ötesi

0
1644
Kıvanç Berk Danacı / Ertesigün Rock Grubu Bateristi

‘’Bazen iki metrekare yerde de sahne aldık, bazen güzel yerlerde de sahne aldık…’’

Gazimağusa’nın sevilen rock grubu Ertesigün’ün bateristi Kıvanç Berk Danacı, öğrenciliğin yanı sıra müzisyen olmakla ilgili deneyimlerini paylaştı. DAÜ Mimarlık bölümü mezunu ve yüksek lisans öğrencisi Danacı, müzisyenliğinin yanında mimarlık mesleğini de icra ettiğini belirtti. Grup içerisinde Başkan lakabıyla anılan Danacı, sahnedeyken yaşadığı ilginç olaylara da değindi.

Rock Grubundan Müzeyyen Senar İstiyorlar

Kıvanç Berk Danacı

Sahnede yaşadığı en ilginç anekdotlar arasında yaşanan komik olayların başında istek parçaların geldiğini ifade eden Danacı, rock müzik yapmalarına rağmen Müzeyyen Senar isteklerine anlam veremediğini belirtti. Müzisyen olmanın avantaj ve dezavantajlarına da değinen Danacı, “Zor olan kısmı genel olarak yorucu bir hayat temposu oluyor tabi çünkü sadece müzik yapıp gidemiyoruz, ortama da biraz ayak uydurmamız gerekiyor. Avantajlarına da her şeyden önce genç kalmak diyebilirim. Geniş bir çevre ve güzel bir ortam sağlıyor” dedi.

Sahne Koşulları Değişken Olabiliyor

Ertesigün Rock Grubu

Sahne aldıkları işletmelerin potansiyellerinin değişkenliklerine dikkat çeken Danacı, çoğunlukla kendi ekipmanlarını sağlamak zorunda kaldıklarını belirtti. Çeşitli sahnelerde müzik yapmayı deneyimlediklerini dile getiren Danacı, “2 metrekare sahnede de sahne aldığımız oldu tam teşekküllü sahnede de sahne aldık” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.