DAÜ İletişim Fakültesi Eduniversal Best Master’s Sıralamasında 7. Oldu

0
1825

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi, İletişim ve Medya Çalışmaları Yüksek Lisans Programı, 2022 Eduniversal Best Master’s sıralamasında Avrasya ve Orta Doğu Bölgesi genelinde 7. sırada yer aldı.

DAÜ İletişim Fakültesi
DAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu

20 Binden Fazla Lisansüstü Program Değerlendirildi

Her yıl 154 farklı ülkeden 20 binden fazla lisansüstü programı değerlendiren dünyanın en iyi Master ve MBA programlarını sınıflandıran Eduniversal Best Master’s sıralamasında, yalnızca 1.800 kurum listelenebiliyor. Toplamda 5 bin 600 programın derecelendirildiği sıralamada oldukça seçici davranan Eduinversal’ın değerlendirme ölçütleri arasında öğrenciler ve mezunlar tarafından doldurulan anketlerin yanı sıra, ders içeriği, akademik personel öğrenci oranı ve kariyer beklentileri gibi diğer önemli faktörler de yer alıyor.

Fransız Eduniversal kurumu tarafından ödüllendirilen başarıyı değerlendiren Fakülte Dekanı Prof. Dr. Senih Çavuşoğlu, “Bu başarıdan büyük gurur duyuyoruz. İletişim Fakültesi olarak çok çalışmaya ve başarılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitim programımızda görev alan tüm hocalarımıza teşekkürlerimi iletmek istiyorum.”

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.