DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Basın Gezisi Düzenledi

0
1498

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Gazeteciliğe Giriş dersi kapsamında basın gezisi düzenledi. DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Ersoy önderliğinde düzenlenen gezide öğrenciler medya profesyonelleriyle buluştu.

Gezi kapsamında Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), Kıbrıs Postası, Türk Ajansı Kıbrıs (TAK) ve Kıbrıs Gazetesi ziyaret edildi. Kıbrıs’ın önde gelen medya mensuplarının bilgi ve deneyimlerini aktardığı gezide öğrenciler medya organlarının çalışma prensiplerini ve yayın akışındaki aşamaları deneyimledi. Ziyarette çevrimiçi ve konvansiyonel gazetecilik, ajans haberciliği, TV ve radyo yayıncılığı üzerine bilgiler verildi.

Staj ve İş İmkanları Görüşüldü

Etkinliğe ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Metin Ersoy, öğrencilerin deneyimli medya profesyonelleriyle bir araya gelerek bilgi almaları ve çalışma sahasını görmelerinden memnuniyet duyduğunu belirtti. Prof. Dr. Ersoy bu gezi kapsamında öğrencilere staj ve iş imkânına yönelik yeni bağlantılar ile ilişkilerin geliştirildiğini de ifade ederek, kendilerini ağırlayan kurumlara teşekkürlerini iletti. Ayrıca sektörle iş birliklerinin artarak devam edeceğini dile getiren Ersoy, eğitim programlarının sektörle buluşmasının önemine vurgu yaptı.

CEVAP VER

Yorumunuzu bırakın
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.