Çanakkale Ortaokulu DAÜ’ye Köpek Kulübeleri ve Mama Bağışladı

0
1282

Gazimağusa Çanakkale Ortaokulu’ndan bir grup öğretmen ve öğrenci Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’ni kampüs hayvanları için tasarlayıp boyadıkları kulübeleri teslim etmek üzere ziyaret etti.

Fotoğraf: Huriye Elibol

Hayvanlara Yardım Kulübü, Kısırlaştır-Aşılat-Yaşat (KAY) Projesi gönülleri tarafından yürütülen, kampüs hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirme girişiminin bir parçası olan geçici bakım istasyonuna, yedi adet kulübe ve mama bağışında bulundu. Kulübelerin, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin Sosyal sorumluluk Yarışması’nda, Çanakkale Ortaokulu’nun “İyilik kazansın” isimli projesine verilen kaynakla sorumlu öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapıldığı bildirildi.

Fotoğraf: Huriye Elibol

Kulübelerin taşınması ve geçici bakım istasyonuna yerleştirilmesi DAÜ İdari ve Teknik işlerden sorumlu rektör yardımcılığı tarafından sağlandı. Sosyal ve Kültürel İşlerden Sorumlu Rektör yardımcılığı Çanakkale Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine katkı ve işbirliği için teşekkür ederek öğrencileri kutladı.

Hayvan Haklarına Duyarlılık Eylemi Gerçekleştirildi

Kulübelerin teslimi vesilesiyle DAÜ ana giriş kapısında, Çanakkale Ortaokulu Müd. Yrd. Anıl Özgürün, sorumlu hocalar Fatoş Oğur, Ali Genç  ve bir grup öğrenci yine kendi hazırladıkları pankartlarla hayvan haklarına duyarlılık eylemi gerçekleştirdi. Öğrenciler, “Benim yerim senin yanın”, “Satın alma, sahiplen” ve Bir kap yemek, bir kap su” sloganları atarken, çevreden yoğun destek aldı.